Krulišův gól na body nestačil, rozhodla penalta

10.09.2012 09:40

Zvláštní náboj zápasu měl pro tři aktéry: Kruliše z Miskovic a Olivu a Vetešníka z Močovic, jednalo se o „rodinný“ souboj a všichni tři zanechali v utkání výrazné stopy. Začátek zápasu byl nervózní, Močovice rozehrávali rozvážně přes stopera Olivu, Miskovice nakopávali dlouhé balóny na 193cm vysokého Kruliše, který prodlužoval na Štěpána, po jednom takovém prodloužení se Štěpán dobře uvolňoval, ale vše vyřešili stopeři domácích. První gól přišel ve 25min, Štěpán byl ve vápně připraven zakončovat, ale brankář domácích a stoper k němu rychle přistoupili a zmenšili mu úhel, proto ještě obloučkem poslal míč na pravo, kam si naběhl Kruliš a rozvlnil síť 0:1. Poté měli domácí několik zajímavých střel z dálky, především kapitán domácích Vetešník, který patřil k nejlepším hráčům na hřišti. Gól ale mohl padnou na druhé straně, Kruliš posílá Štěpána, ten si udělá ve vápně místo, ale těšně před brankářem volí složitější střelu levou nohou a jen o pár centimetrů míjí branku. Slibná střela na domácí branku přišla i vzápětí, to se Bohuňovský probíjel po pravé straně, přihrál přes celou šířku hřiště na naběhnuvšího Herouta který nedokázal svojí pumelici stlačit k zemi a střela o 2m přelétla břevno branky. Ve 35min přichází tlak domácích, po odvráceném rohu a střele z poza vápna uklízí míč do sítě, avšak po faulu na brankáře Strbíka není gól uznán, za což si rozhodčí od domácích fanoušků vysloužil nehezké pojmenování. Po obdobné situaci vyrovnávající gól však nakonec přece jen padl. Volný hráč na zadní tyči, Strbík nejdříve skvěle zakročuje, ale na dorážku Čureji je krátký 1:1.

Ve druhém poločase měli velké šance především Miskovice, ale domácí gólman byl proti. Nejdříve vychytal skvěle kopnutou standardku Podolákovi a poté tváří tvář vychytal Štěpána. První Močovická střela ve druhém poločase přišla až v 85min a jednalo se o pokutový kop, kdy fauloval stoper Bartoš. Míč si postavil Kňourek a stvrdou střelou k pravé tyči se štěstím proměnil. Strbík si na střelu šáhnul, ale nedokázal jí vytěsnit, 2:1. Poslední šanci zápasu přinesla standardka domácích a nastřelená tyč od které se míč vrátil do vápna, ale dobíhající Oliva ani jiný z hráčů na odražený míč nedosáhli a hosté ho odkopli do bezpečné vzdálenosti. Proto zápas skončil za slušné divácké návštěvy vítězstvím domácích 2:1.

Močovice : Miskovice    2:1    (1:1)    Čureja, Kňourek pok. kop : Kruliš