Drama ve Štrampouchu

18.04.2017 12:49

Osm získaných bodů z 9-ti možných, to dělalo z hráčů Miskovic favority v utkání s Ajaxem, který na jaře ještě nebodoval. Utkání na nekvalitním hřišti zhoršoval silný vítr, s podmínkami si lépe poradili hosté, už ve 20minute si Kruliš O. zastavil míč, předložil ho na hranici pokutového území volnému Štěpánovi, který protrhl jarní střeleckou smůlu. Druhou branku mohl přidat Kruliš M., když jeho tvrdá střela z 25 metrů proletěla těsně nad břevnem. Hosté se spoléhali na
dlouhé míče za obranu, když Muller skóroval o tyč, branka pro postavení mimo hru neplatila.

Ve druhém poločase pomáhal vítr v zádech domácím, ovšem branku si připsali hosté. Šťěpán po samostatném úniku zvýšil na 0:2. Výsledek odpovídal předvedené hře, vše se zdálo rozhodnuté, ale přišel klíčový moment zápasu. Po dlouhé přihrávce Vetešníka hlavičkoval po nejisté spolupráci Strbíka s Heroutem Muller, na brankové čáře  ještě stihl Herout M. brance zabránit, ovšem pouze za cenu hraním rukou. Přišla červená karta a byl nařízen pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Pašiak, domácí se dostali do utkání a hosté museli v oslabení přeskupit řady. O dalších 5 minut později bylo vyrovnáno, když branku vstřelil agilní Muller. Domácí, hnáni svými fanoušky, chtěli co nejdříve rozhodnout, vzadu hráli na riziko a když se nepoučili po prvním varování, v 72 minutě utekl Štěpán a i přes faul domácího stopera skóroval. Domácí se dostali pod tlak, prohrávat s oslabeným soupeřem nebylo nic pro jejich nervovou
soustavu. Navíc tlak se zdál jalový, střely končily vedle a přihrávky nenacházely adresáta. Z nepřesností je vysvobodil až hostující Vlach, kdy zvolil fotbalové řešení oproti důrazné hlavičce, jenže jeho malou domů brankář Strbík nepochopil a domácí zahrávali zbytečný rohový kop, na který po sérii odrazů zareagoval Muller a vsítil svůj, podle radosti, první gól hlavou v kariéře. To se psala 86 minuta utkání. Aby toho pro hosty nebylo málo, v 89 minutě Kruliš O. vystoupil proti křížné přihrávce domácích, jeho teč ovšem nebyla důrazná, míč se dostal k Birošovi na pravé křídlo, ten si udělal kličku do hřiště a nechytatelnou životní střelou rozhodl o vítězství svého týmu v poměru 4:3.

Štrampouch : Miskovice 4:3 (0:1)

58. pok. kop Pašiak, 63., 86. V. Müller, 89. Biroš - 20., 51., 72.Štěpán.