Rozhodčí Kocourek svým „výkonem“ překonal i autora hattricku O. Kruliše

27.04.2015 14:41

Malešov.

K nedělnímu utkání do fotbalového areálu Josefa Klečáka v Malešově přijeli hosté z Miskovic. Utkání začalo za velkého zájmu diváků a hlavně pozorovatelů z Kačiny a Nepoměřic, přímých konkurentů v boji o postup do III. třídy. Vstup do utkání měli lepší hosté, jenže hra se postupně vyrovnávala a v některých fázích utkání byli lepší domácí, kteří jsou na dlouhé týdny oslabeni o trojci hráčů Báča, Černý a Tomčík, kteří dostali od disciplinární komise dohromady 8 měsíců od fotbalu klid. První gól přinesl roh hostí, na který si naběhl Kruliš Ondřej a po jeho teči skončil míč v brance. Od té chvíle začal úřadovat rozhodčí Kocourek a v nastoleném trendu pokračoval i po brzkém vyrovnání Balána ze standardní situace. V průběhu prvního poločasu nepískl několik faulů na hosty hodných žlutých kater, například na Kruliše, na Najbrta, který si vyžádal několikaminutové ošetření a na Bohouňovského, kterého dva metry před vápnem zastavil domácí stoper Krásenský, míč skončil v zámezí a odkopávalo se od brány. Na obranu Krásenského se alespoň Bohouňovskému omluvil a řekl, že to faul byl a takhle to nechtěl. Malešov díky tomu získával půdu pod nohama a frustrované hosty začal přehrávat, jen díky brankáři Strbíkovi a špatnému zakončení domácích útočníků skončil poločas remízovým stavem 1:1. Největší potlesk si v prvním poločase vysloužil Petr Podolák z hostujícího týmu, ukázal fotbalovou genialitu, když hned z první a ze vzduchu střílel na bránu špatný výkop Malešovského gólmana, který byl mimo branku, jenže ten se stihl rychle vrátit a střelu ze 40 m chytit.

Ve druhém poločase se rychle po sobě prosadili hosté, nejprve Kruliš O. zužitkoval skvělý pas stopera Krejzy a jedním dotykem prohodil vybíhajícího Malešovského gólmana a vzápětí se nejlépe ve vápně zorientoval Klečák a zvýšil stav utkání už na 1:3. S poklidným průběhem utkání se však nechtěl smířit rozhodčí Kocourek a tak si vybral jeden z desítek vzájemných držení při rohových kopech a nařídil pokutový kop. Ten neproměnil domácí kapitán, když míč letěl metr vedle, jenže rozhodčí Kocourek dovršil své divadlo a nařídil opakování pokutového kopu za vymyšlený pohyb brankáře Strbíka. Malešovští hráči, vědomi si nesmyslného opakování pokutového kopu, se po sobě vyčítavě dívali a nikdo se nechtěl chopit míče a penaltu kopnout, nakonec si míč vzal Železný, několikrát se zeptal spoluhráčů, jestli má míč vědomě kopnout vedle nebo se pokusit skórovat, když mu všichni pohledy uhýbali, míč napálil do brány a snížil na 2:3. Na svou obranu řekl, že by to jinak hosty nebavilo a že bude aspoň o co hrát. Opakované zahrávání pokutového kopu však nevydržel brankář Strbík, který řekl, že je to „kokotina“ načež byl vyloučen. Do brány se musel postavit Michal Kruliš a hosté šli do desíti, když běžela teprve 74.min utkání. Žádné drama v koncovce utkání však nepřipustil opět O. Kruliš, když se prosadil v 80.min při dalším rohovém kopu zahraném Bohouňovským a i přes zdvojené bránění dovršil hattrick. Domácí se ve zbytku zápasu nedostali k žádnému ohrožený branky hostí, naopak Štěpán trefil tyč a Podolák hlavičkoval kousek nad.

Malešov B : Miskovice 2:4 (1:1)

Branky: Balán, Železný (p) : O. Kruliš 3, Klečák

ČK: Strbík (Mis)